Duchovní styl III

III. díl aneb spolehlivé návody pro uvolněný a šťastný život.


Praktika - Cvičení

Totiž, praktika jsou vpravdě meditace, ale protože spousta lidí na meditace neslyší, používám radši název praktika či cvičení. Lidé nechtějí o meditaci slyšet z různých důvodů, a musím říct, že se jim vůbec nedivím.

Pojetí, které v Čechách zakořenilo, to jsou Minaříkovské a Weinfurterovské techniky úporného soustředění.. obé je příšerně zcestné.. i když se vám třeba jednou za čas něco podaří, je vám to k ničemu, protože těmito běžnými, u nás bohužel zažitými technikami zabijete nejmocnější část vašeho já, touhu a chtíč. Prostě zahodíte všechno, co vám dává sílu, a nezbude vám co vložit do svých záměrů.

No ale dosti bylo negací, radši rovnou – pár slovy – řeknu, co si pod „meditováním“ či duchovní praktikou představuji.

Pojem meditace

Normální tzv. meditace má dvě části. Možná by se dalo říct, že se jedná o dva různé stavy. První část, běžně nazývaná koncentrace, je o tom, že myšlenky se nemusí myslet. Dají se pozorovat. Nestojí to žádné úsilí, a tedy je to dobré.

Proto se v klidu naučte své myšlenky pozorovat, je to úžasná pohoda a i zábava. Zvlášť když se člověk domluví se svým vnitřním hlasem, který stejně pořád něco mele na tom, že ho bude bavit. Výsledkem je člověk sedící v míru a pohodě třeba v křesílku, pochechtávající se bláznivým nápadům a představám svého nitra.

Samotná meditace pak není ničím jiným, než detailnějším prohlížením myšlenek, které nás zaujaly, ať už nás napadly sedící dlící, nebo jsme si je třeba někdy někde přečetli, a teď si je chceme prohlédnout.

Tedy žádné násilí!!! Tohle je, snad krom srozumitelnosti, jediné skutečné pravidlo pro celou tuto kapitolu.. vlastně pro celé dirosloví. Všechno jsou jednoduché a hodně praktické návody, které mají život ulehčit, ne znásilnit..

..z toho jsem vycházel :-)

Základní cvičení

Základní cvičení je velmi, velmi jednoduché, a nepředstavitelně účinné. Představte si světelný provazec vedoucí odněkud z vesmíru a končící vám nad hlavou. Vtáhněte jej do svého těla, hlavou a páteří, pociťujte, jak se posunuje do konce vaší páteře, klouže dolů vaším tělem a vstupuje do Země, a zase vyvěrá z vaší solární pleteně jako pramen a vytváří kolem vás zlatavý štít světla.

Základní cvičení je o světle. Je to důležité, ze začátku možná nejdůležitější. Jak už víme, světlo znamená informace. Toto cvičení vás naplní pocitem bezpečí a informacemi, které se brzy naučíte číst. Naučíte se je číst, protože tohle cvičení vám postupně aktivuje čakry. Můžete prohloubit cvičení a poslat světlo do všech buněk vašeho těla, výrazně tím napomůžete zformování „zbytečné“ DNA do funkční podoby.

Jak poslat světlo do buněk? Představou. Nic silnějšího než představa neexistuje.

Provozováním tohoto cvičení křičíte na vesmír, že jste se rozhodli skoncovat s nevědomostí. Buďte připravení, protože výsledky se dostaví. Dívejte se kolem sebe. Uvidíte spoustu věcí, které jste dříve neviděli, a spoustu toho, co už znáte, uvidíte jinak. Dělejte ho často, třeba si dejte záměr obohatit tímto cvičením každý svůj den, napište si na papírek třeba do peněženky něco, co vám toto cvičení připomene, ale hlavně buďte bdělí ke svým pocitům, ke svým tělům a ke svému životu.

Toto cvičení nazývám základním proto, že jeho účinky skutečně položí dokonalé základy, a proto, že mnoho dalších cvičení, jak ostatně uvidíte sami, vznikne „pouhým“ přidáním nějakého specifika.

Cítění energie

Každý z nás už někdy držel někoho milého za ruku. Tam je možné cítit, jak tímto spojením něco prochází. Oddálíme-li ruku, přesto něco prochází, a nebo se mezi dlaněmi formuje.

To něco je energie, v takových případech to bývá energie naše osobní. Její nositelkou je krev, a o dlaních mluvíme proto, že krev se v nich rozlévá do mnoha miniaturních cév, kde její oběh končí. Prokrvené dlaně jsou teplé, je v nich dostatek energie.

Dál může vést energii myšlenka nebo záměr. Energie je po celém vesmíru, a záměr nebo myšlenka je to, co ji uvede do pohybu. Je samozřejmě možné někomu doplnit energii z vlastních zdrojů, málokdy to však vede k něčemu dobrému. Co věnujeme ze svého, co je určeno pro nás, co má tedy složení, které potřebujeme k životu my sami, to nemusí být dobré pro druhého.

Řešení se nazývá reiki. Reiki znamená, že se můžeme zpřístupnit průtoku energie vesmírné, celistvého složení, které je dost a dost, a z níž si každý může vybrat to konkrétní složení, které zrovna potřebuje. K vesmírné energii se dostaneme dále, teď nás zajímá cítění energie v sobě.

Cvičení jsou velmi jednoduchá:

Úplně ze začátku sledujte, co to s vámi udělá, zkusíte-li dýchat až z paty. Pak se nadechujte dlaněmi. Budete cítit podtlak při nádechu a přetlak při výdechu, a nebývalé zahřívání dlaní.

Pak zkuste dýchat povrchem celého těla. Můžete si přitom představovat, že jste obklopeni zlatistým světlem, které při nádechu vtahujete do těla, při krátkém zadržení dechu uvolňuje všechnu černotu, kterou jste dosud nashromáždili, a při výdechu ji odplavujete pryč. To je vynikající cvičení do sprchy, kde z vás pak tekoucí voda všechno odplaví.

Při všech cvičeních sledujte po svém těle pohyby energie, dokud si jí nebudete vědomi. Pak budete také schopni sledovat svou energii, jak proudí všude tam, kam upřete pozornost.

To byla pořád ještě řeč o energii vaší, osobní.

Posílání energie

Pro posílání energie se vžil pojem reiki. Pro účely reiki se zpřístupňujeme energii vesmírné. To má co dělat se základním cvičením a se všemi cvičeními Plejáďanů. Až se svou osobní energií vysledujete dráhy, kudy se v těle pohybuje, použijete prostě jen jiný zdroj.

Energie vstupující temenem do hlavy, větvící se někde mezi krční a srdeční čakrou proudí oběma rukama a dlaněmi ven. Vy už víte, že energii dává směr vaše představa. Můžete ji poslat kamkoliv. Nezapomínejte na Lásku. Radši říkejte posílám Lásku, než posílám energii, sebemenším úletem v úmyslech byste si mohli přivodit jisté obtíže. Posílání sice také není nejlepší termín, ale je cca nejsrozumitelnější.

K reikování člověka přistupujte jen s láskyplným úmyslem pomoci, ulevit nebo zharmonizovat. Jinak pro praxi reikujte všechno, na co přijdete, veškeré rostliny, zvířata, ba Země na to čekají. Potřebují aspoň trochu splácet lásku, kterou k nám chovají.

Harmonizujte si jídlo, které jíte, vodu, kterou pijete, pěstujete-li si vlastní ovoce, zeleninu, harmonizujte rostliny na zahrádce, odmění se vám výborným růstem a posléze dobrou chutí – a bude to výsledek vaší investované energie.

Ještě jinak se to dá říct:


Jezte Lásku, pijte Lásku, žijte Lásku, dýchejte Lásku,
buďte Láskou v každičkém okamžiku svého života,
pak vše, čeho se dotknete se v Lásku promění
a šťastní budete vy i vaše okolí.

Neboť co je Láska, když ne ta nejkrásnější podoba energie, jakou známe..


Vidění energie

1. Sedněte si někde, kde budete mít před sebou modrou oblohu. Spojte ukazováčky a chvilku je sledujte (proti obloze). Po chvilce konce ukazováčků od sebe oddalte cca na dva cm, sledujte s mírně rozostřeným zrakem prostor mezi nimi, uvidíte mezi nimi něco jak stužky kouře nebo mlhy.

Ukazováčky můžete pomalu pohybovat od sebe a k sobě – stále pozorujte energii mezi nimi. Zkuste to i s dlaněmi.

2. Při procházce v přírodě, když vás zaujme nějaká rostlina (stromy jsou také rostlinami), postůjte nebo poseďte chvilku a vnímejte její krásu. Představte si sebe jako slupku ve tvaru člověka a naplňte ji pocitem vnímané krásy, až ji téměř zhmotníte. Jste spojeni s rostlinou a vnímáte její živoucí energii.

Rozostřete pohled a pozorujte modravé pásmo světla kolem obrysu rostliny. Pokud ho nevidíte, tedy si ho představte, několika takovými pokusy se na vidění aury postupně naladíte.

3. Všímejte si, když oceňujete krásu stvoření kolem sebe, jak vaše vlastní energie nabývá na síle. Platí to pro rostliny a lidi stejně jako pro potok, horu, jezero nebo třeba hvězdnou oblohu.

Oceňováním chuti jídla z něj získáte několikrát víc energie. Pravda, možná vám to nepůjde s hamburgerem, na který máte asi tak minutu času, nebo v podnicích, kde je hlavní chuťovou složkou solamyl. Zkuste zeleninu z ekofarem.

4. Minutu nebo dvě si třete dlaně o sebe. Dejte dlaně proti sobě a vnímejte palčivý pocit mezi nimi. Nepatrně tento prostor zvětšujte a zmenšujte. V tomto prostoru si představte kouli zářivého světla. Vnímejte její přítomnost a hustotu, zatímco mírně pohybujete dlaněmi.

Tuto energii můžete přenášet soustředěním pozornosti do kterékoliv části svého nebo cizího těla, které chcete léčit nebo energizovat. Takto se dá pomáhat rostlinám v růstu, energizovat vodu na pití atd. atd.

Channeling

Jak začít komunikovat s bytostmi z jiných světů? Zaprvé si ujasněme, že chceme komunikovat s láskyplnými bytostmi, protože tohle není samozřejmost.

Jinak jednoduše: představte si, že existují bytosti tak plné lásky, že milují i nás, přestože ví, jací jsme. Je úplně jedno, v které galaxii si ji představíte, protože vědomí je všude. Poproste o kontakt s těmito bytostmi.

Nezapomeňte, že se chystáte k setkání s bytostí, kterou někde v sobě důvěrně znáte, a která zná vás. Nemusíte prostírat slavnostní večeři pro dva, udělejte místečko ve svém srdci, klidně použijte základní cvičení pro zklidnění a vytvoření láskyplné atmosféry.

Pozorně sledujte své nitro, něco se začne dít. Někdo uslyší hlas, někdo spatří obrazy, někdo zažije úžasný hřejivý pocit. Mějte připravenou tužku a papír, může se stát, že uslyšíte: „Vezmi tužku a piš“.

Tužku a papír doporučuji tak jako tak, z toho, co se stane budete mít nějaký pocit, a ten bude hodně dobré vypsat, a pokud někdo uslyší hlas, tak proč si to nenapsat, že? Výborný příklad v této věci poskytují lidé dnes známí jako Vesmírní.cz, kteří minimálně v začátcích své existence udělali nesmírný kus záslužné práce.

To, co tu uvádím, jsou v podstatě jen tipy pro začátek, věřím, že kdo opravdu chce, komunikovat se prostě naučí, kdo by měl mít problémy, vždycky potká někoho v tomto směru zkušenějšího, jedinou podmínkou je jako obvykle jen a jen zájem.

Co ještě napsat? Aha, no, sedněte si, vezměte tužku, papír, a píšeme:-)


© dirosloví.cz | Průvodce diroslovím | Mapa stránek | Ke stažení | Meta info